Skābēti kāposti ---- ir skābēti kāposti!!!

 

Tā ir dzīves filozofija, kura attīstījās mūsu ģimenē, kad vecmāmiņa Zenta Abeltiņa sarunājās ar savu meitu Astridu un mūsu dēlu Markus (5 gadu vecumā) un viņš vēlējās piedalīties sarunā. Saruna bija par to ka – “nu jā - -  cilvēki ir cilvēki” un 5 gadīgais prātvēders atbildēja “un skābēti kāposti – ir skābēti kāposti”.

Kāpostu talka 2016. g. 19.oktobrī notika viesmīlīgā Pētera Novika mājā. Ieradās 20 talcinieki – laikam vairāk kā parasti, jo darbs veicās un jaunā rekordā 1 stundā un 10 minūtes tika sagrieztas 150 kāpostu galviņas un Veltas Šulcs kā speciālistes uzraudzībā tika pieliktas nepieciešamās garšvielas un nostampāti kāposti podos un spaiņos.

Šī gada talcinieki bija Pēteris Noviks, Laimonis un Rute Krūmini, Jānis Zaķis un Ināra Ristle, Ilze un Jānis Hāzneri, Zenta Apinis, Jānis Resnis, Uldis un Irma Zaķi, Zigurds Reineks, Olģerts Kubuliņš, Brigita un Viktors Milleri, Vaira Kubuliņa, Velta Šulcs, Inese Ābols, un Zigurds un Astrida Rīders. 

Paldies Uldim un Irmai Zaķiem un Pēterim Novikam par kāpostu iepirkšanu un labu cenu sarunāšanu ar mūsu štata “Amish” lauciniekiem. Tas nav viegls darbs. Paldies Veltai par skābu kāpostu zupas vārīšanu (vēl no pagājušo gadu skābētiem kāpostiem) un citiem kas palīdzēja talciniekus pabarot.

Cik varēja noskaidrot no tiem, kuri ir ilggadīgi piedalījušies kāpostu talkā, tad Daugavas Vanagu apvienība šo tradīciju jau piekop vairāk kā 30 gadus . Domāju, ka šī tradīcija turpināsies, jo bija tik daudz “jauno pensionāru” kuri bija ieradušies talkā un cerams ka viņi šo tradīciju turpinās.

Tiem, kuriem garšo dabīgi skābēti kāposti (bez etiķa) - varēs tos iegādāties Ziemassvētku tirdziņā draudzes namā Daugavas Vanagu galdā.

Lai dzīvo skābēti kāposti!!!

Zigurds Rīders

P.S. Papildus bildes skatiet DV ASV Facebook lapas albūmā.

 

LogoDaugavas Vanagi, sasauksimies!